Ndërlidhjet

VIRXHINI/SHTETET E BASHKUARA


Pakistanezi Mir Amir Kansi, i cili sonte ekzekutohet me vdekje në Virxhini për vrasjen e dy punonjësve të CIA-s në vitin 1963, thotë se kishte bërë sulmin si hakëmarrje ndaj Shteteve të Bashkuara.
“Nuk e mohoj, gjithmonë kam thënë se unë e bëra. Këto sulme i shoh si hakmarrje kundër dëmit që qeveria e Shteteve të Bashkuara u ka shkaktuar myslimanëve-dhe unë kështu e shoh ate”, ka thënë Kansi në bisedën telefonike me agjencinë Rojter nga burgu në Virgjini.
XS
SM
MD
LG