Ndërlidhjet

SHKUP


Kroacia ka paralajmëruar se do të bashkëpunojë me Maqedoninë dhe Shqipërinë gjatë hapave të ardhëshme për anëtarësim në NATO.
Gjatë qëndrimit në Shkup ku merrë pjesë samitin e vendeve anëtare të Iniciativës së Evropës Qendrore, ministri i jashtëm kroat, Tonino Picula ka propozuar që ministrat e tre vendeve të takohen gjatë samitit të NATO-s në Pragë.
XS
SM
MD
LG