Ndërlidhjet

SOFJE


Ministri bullgar i Mbrojtjes, Nikolai Svinarov, ka bërë të ditur se është i gatshëm të japë dorëheqjen lidhur me skandalin për eksportin e paligjshëm të armëve.
Në fillim të kësaj jave qeveria bullgare zbuloi se firma shtetërore Terem i kishte shitur në mënyrë të paligjshme armë dhe teknologji ushtarake një kompanie me bazë në Siri, e cila i dërgonte armët në Irak.
Ministri i jashtëm bullgar, Soloman Passi, deklaroi se vendi i tij i uli së tepërmi shanset për t’u pranuar në NATO pas këtij skandali.
XS
SM
MD
LG