Ndërlidhjet

PEKIN


Hu Cintao, kreu i ri i Partisë Komuniste kineze, i zgjedhur në përfundim të kongresit të 16-të të kësaj partie, tha se vendi i tij do të vazhdojë më tej me reformat e tregut, duke ruajtuar karakteristikat kineze.
“Objektivat tona pasqyrojnë vullnetin e gjithë partisë dhe synimet e popullit të Kinës, të të gjitha grupeve etnike në vend. Dhe udhëheqja e re do të ecë në këtë drejtim”, tha Hu Cianto.
XS
SM
MD
LG