Ndërlidhjet

HEBRON


Së paku 10 persona janë vrarë dhe mbi 30 të tjerë janë plagosur, kur një palestinez i armatosur qëlloi mbi një grup këmbësorësh izraelitë, në një vendbanim hebrej në qytetin e Hebronit në Bregun Perëndimor.
Sulmi ka ardhur ndërsa mëngjesin e sotëm forcat izraelite kanë arrestuar 17 anëtarë të Hamasit në Rramallah, qytet në Bregun Perëndimor.
XS
SM
MD
LG