Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtëpia e Bardhë ka uruar nënpresidentin kinez Hu Ciantao për emërimin si kryetar i Partisë komuniste, e vetmja parti në vend.
Zëdhënësi i Shtëpisë së Bardhë, Skot McKlellën, tha se Uashingtoni shpreson të vazhdojë diskutimet me Kinën për një morri cështjesh përfshirë të drejtat e njeriut, liritë fetare dhe lidhjet ekonomike.
XS
SM
MD
LG