Ndërlidhjet

BRUKSEL


Komisioni Evropian ka ndarë sot cmimin Lorenzo Natali në gazetari, për 7 gazetarë nga 5 kontinente. Ky është cmimi më i lartë për shkrimet dhe raportet për të drejtat e njeriut dhe demokracinë.
Në Evropë cmimin e fituan dy gazetarë danezë lidhur me shkrimet e tyre mbri trafikun e femrave në Kosovë.
XS
SM
MD
LG