Ndërlidhjet

PARIS


Shefi inspektorëve të Kombeve të Bashkuara për armatimin në Irak, Hans Blix deklaroi se nuk pretë që të jetë e lehtë puna e ekipit të tij për inspektimin e armëve irakiane për shkatërrim në masë.
Duke folur në Paris, Blix tha se ata janë plotësisht “të vetëdijëshëm për vështërsitë dhe të papriturat”.
Ekipi pararendës i inspektorëve shkon në Bagdad ditën e hënë, kurse inspektimi mund të fillojë brenda 10 ditësh.
Mediat zyrtare irakiane thanë se inspektimi do të dëshmojë edhe njëherë se Iraku nuk ka armë për zhdukje në masë.
XS
SM
MD
LG