Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aviacioni amerikan dhe britanik ka bombarduar mbrëmë një qendrër komunikuese të mbrojtjes ajrore në jug të Irakut.
Komanda qendrore e Shteteve të Bashkuara tha se sulmi ishte ndërmarrë pasi forcat irakiane kishin shkrepur predha artilerike dhe raketa kundër aeroploanëve që patrollojnë zonën e “fluturimeve të ndaluara”.
XS
SM
MD
LG