Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri izraelit, Ariel Sharon është konsultuar me ministrin e Mbrojtjes, Shaul Mofaz që të formulojë përgjigjen ndaj sulmit të mbrëmshëm në Hebron të Bregut perëndimor kur u vranë 9 oficerë izraelit dhe tre kolonë.
Sot forcat izraelite vranë tre militantë palestinez të ndërlidhur me ate sulm dhe një anëtar të Xhihadit Islamik, grupit që mori përgjegjësinë për sulmin në Hebron dhe arrestuan disa të tjerë.
Në Nablus është vrarë një grua palestineze nga granata e tankut që kishte goditur shtëpinë e saj.
XS
SM
MD
LG