Ndërlidhjet

SARAJEVË


Sekretari i përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Anan, fillon turneun e tij në Ballkan me vizitën sot në kryeqytetin e Bosnjës, Sarajevë.
Gjatë vizitës dy-ditore në Bosnjë, Anan pritet të diskutojë edhe rreth planit të autoriteteve policore të Kombeve të Bashkuara për transferimin e detyrave Bashkimit Evropian, në fund të këtij viti.
Gjatë kësaj jave, zoti Anan do të vizitojë Prishtinën, Beogradin dhe Zagrebin.
XS
SM
MD
LG