Ndërlidhjet

LONDËR


Policia britanike ka bërë të ditur se ka arrestuar dhe gjykuar tre persona nën dyshimin për përgatitjen e një sulmi të mundshëm terrorist.
Zyrtarët refuzuan të komentonin një raport të gazetës britanike, Sunday Times, në të cilin shkruhej se këta persona mund të kenë komplotuar të lëshojnë gaz helmues në metronë e Londrës.
Policia nuk ka dhënë më shumë hollësi.
XS
SM
MD
LG