Ndërlidhjet

PRISHTINË


Nga dy shpërthime të veçanta që kanë ndodhur mbrëmë dhe sot herët janë dëmtuar rëndë dy kisha orthodokse serbe në Kosovë, njëra në Gjurakoc e tjetra në një fshat afër tij.
Zëdhënësi i UNMIK-ut tha se askush nuk është lënduar në këto shpërthime dhe se janë ndërmarrë hetime.
XS
SM
MD
LG