Ndërlidhjet

MADRID


Sekretari i përgjithëshëm i NATO-s, George Robertson dhe kryeshefi i inspektorëve të Kombeve të Bashkuara për armatimin, Hans Blix thanë sot se ata nuk besojnë që të jetë e pashmangëshme lufta në Irak.
Robertson dhe Blix i kanë bërë këto komente në të përditëshmen spanjolle, “El Mundo”.
Hans Blix dhe drejtori i përgjithëshëm i Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore, Mohamed Al Baradei pritet të arrijnë nesër në Irak.
XS
SM
MD
LG