Ndërlidhjet

GROZNI


Dy policë çeçenë janë vrarë dhe janë plagosur dy të tjerë në kryeqytetin e Çeçenisë, gjatë një operacioni për gjurmimin e militantëve përgjegjës për vrasjen e gjeneralit rus, Igor Shiftin ditë më parë.
Policët janë vrarë dje në periferi të Groznit gjatë konfrontimit me “banditë”, siç i përshkrtuajnë mediat ruse.
XS
SM
MD
LG