Ndërlidhjet

ANKARA


Kryeministri i ardhëshëm i Turqisë Abdullah Gul, lider i moderuar nga radhët e partisë pro-Islame thotë se ai do të dëshmojë se një vend mysliman mundë të jetë demokratik, transparent dhe të kooegzistojë me të tjerët.
Abdullah Gul, lider nga Partia e Drejtësisë dhe Zhvillimit, ka thënë në një intervsitë për gazetën “Hurriyet” se Turqia do të ndërmarrë hapa që do t,i habisin liderët evropian.
XS
SM
MD
LG