Ndërlidhjet

LARNAKA


Kryeinspektori i Kombeve të Bashkuara për armatimin, Hans Blix dhe drejtori i Agjencisë Ndërkombëtare për Energjinë Bërthamore, Mohamed El Baradei arritën në Qipro dhe prej aty udhëtojnë nesër në Irak që të rifillojnë inspektimin e armatimit të atij vendi.
“Kjo është fazë e re e inspektimeve tona në Irak, të mbështetur tash plotësisht nga Këshilli i Sigurimit. Kjo është një shansë për paqën, një shansë për Irakun që shpresojë se do te shfrytëzojë nëse bashkëpunon në të gjitha aspektet siç kërkon rezoluta e Kombeve të Bashkura”, ka deklaruar El Baradei.
XS
SM
MD
LG