Ndërlidhjet

HEBRON


Forcat izraelite kanë ri-marrë kontrollin në Hebron të Bregut perëndimorë dhe kanë ndërmarrë sulm raketor në Brezin e Gazës si përgjigje ndaj sulmit të së premtes që la të vdekur 9 ushtarakë dhe tre kolonë izraelit.
“Mësimet nga këto shkallëzime janë ato se pa iniciativë politike që mundë të sjellë prap shpresë për palestinezët dhe izraelitët për zgjidhje të mundëshme paqësore të okupimit dhe arritjes së paqës, nuk ka rrugë tjetër që do të mundë të ndalte dhunën”, ka deklaruar ministri palestinez i Punës, Ghassan Al-Khatib.
XS
SM
MD
LG