Ndërlidhjet

KABUL


Legjenda e boksit,amerikani Muhammad Ali arriti në Kabul si kasnec paqe i Fondit për Fëmijë të Kombeve të Bashkuara dhe Programit Botëror për Ushqim që të tërheqë më shumë përkujdes global ndaj Afganistanit.
Muhammed Ali, mysliman i devotshëm, takoi presidentin Hamid Karzai në pallatin presidencial ku u prit si hero.
Presidenti i Afganistanit ka thënë se është i nderuar dhe shumë i gëzuar nga kjo vizitë.
XS
SM
MD
LG