Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut i ka rritur shqetësimet duke thënë se vendi ka armë bërthamore.
Radioja e Penjangut ka thënë se Koreja e Veriut “zotëron armë bërthamore dhe armë të tjera të fuqishme ushtarake”, me të cilat mund të përballojë kërcënimet e Shteteve të Bashkuara ndaj saj.
Sipas disa ekspertëve deklarata ka shkaktuar pështjellim, për shkak të dykuptimësisë në gjuhën e përdorur.
XS
SM
MD
LG