Ndërlidhjet

ATHINË


Udhëheqësi turk i Partisë së Drejtësisë dhe Zhvillimit, që sapo mori pushtetin, Taip Erdogan, mbërriti sot në Athinë ku do të diskutojë çështjen e ishullit të ndarë të Qipros me udhëheqësit grekë.
Udhëtimi për në Greqinë fqinje synon të sigurojë mbështetjen para samitit të Bashkimit Evropian muajin që vjen në Kopenhagë, në të cilin Turqia shpreson të fillojë bisedimet për anëtarësinë në Bashkim.
XS
SM
MD
LG