Ndërlidhjet

BEOGRAD


Presidenti jugosllav Vojisllav Koshtunica do të ketë përballë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të Serbisë, Vojisllav Sheshelin të Partisë Radikale serbe dhe Borisllav Peleviq, të Partisë së Bashkimit Serb.
Të dy kandidatët janë të njohur për qëndrimet e tyre ekstreme.
Zgjedhjet do të përsëriten pas zgjedhjeve të dështuara të tetorit, ku asnjë nga kandidatët nuk fitoi për shkak të pjesmarrjes në zgjedhje të më pak se 50 për qind të zgjedhësve.
XS
SM
MD
LG