Ndërlidhjet

BRUKSEL


Ministri i jashtëm polak, Vlodzimierz Cimosuic, ka deklaruar se vendi i tij nuk do të pranojë pengesën në lëvizje brenda vendeve të Bashkimit Evropian dhe atyre kandidate, të udhëheqësve më të lartë të Bjellorusisë, pasi sic tha ai vendi i tij duhet të vlerësojë dhe disa cështje praktike në marrdhënie me fqinjin e tij lindor.
Ministrat e jashtëm të BE-së po diskutojnë marrjen e masave kundër Bjellorusisë për shkak të nivelit të ulët të respektimit të të drejtave të njeriut.
XS
SM
MD
LG