Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një grua izraelite ka vdekur nga plagët e marra pas goditjes me armë zjarri nga një palestinez i armatosur në Bregun Perëndimor.
Ndersa gjatë orëve të para të ditës së sotme trupat izraelite kanë sulmuar me tanke dhe helikopterë ndërtesën e forcave të sigurisë palestineze në qytetin e Gazës, me justifikimin se përdorej si punishte për prodhimin e armëve.
XS
SM
MD
LG