Ndërlidhjet

VLLADIKAVKAZ


Trupat pa jetë të 9 civilëve, të vrarë me armë zjarri, janë gjetur gjatë kësaj fundjave në Ceceni.
Ndërkaq trupat ruse kane kontrolluar mbi 100 shtëpi në rrethinat e Groznit, kryeqendrës cecene, dhe kanë arrestuar së paku 10 persona, të dyshuar për rrëmbimin e 2 shoferëve të Kryqit të Kuq, të cilët u liruan dje.
Zyrtarë të administratës cecene pro Moskës në bëjnë të ditur se së paku 7 ushtarë rusë janë vrarë në pjesë të ndryshme të Cecenisë.
XS
SM
MD
LG