Ndërlidhjet

PRISHTINË


Sekretari i përgjithëshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan përfundoi vizitën dy ditëshe në Kosovë ku lavdëroi punën e suksesëshme të UNMIK-ut dhe KFOR-it dhe nga Prishtina arriti në Beograd.
Para se të përfundojë vizitën, Kofi Annan ka biseduar me komandantin e KFOR-it, gjeneralin Fabio Mini për misionin e forcës paqëruajtëse të udhëhequr nga NATO në Kosovë dhe për situatën e sigurisë dhe ka vizituar edhe Mitrovicën.
XS
SM
MD
LG