Ndërlidhjet

BEOGRAD


Sekretari i përgjithëshëm i Kombeve të Bashkuara, Kofi Annan bisedoi në Beograd me zyrtarët më të lartëm jugosllav, serbë dhe malazez, Vojisllav Koshtunica, Zoran Xhninxhiq dhe Milo Gjukanoviq.
Xhinxhiq tha se gjatë takimit me Annan ishte biseduar më shumë për Kosovën.
“Kemi kërkuar nga Kofi Annan që të definohet statusi i Kosovës që të mundë të bëjmë kushtetutën afatgjate dhe në të cilën nuk do të jetë ajo shprazëti se ç,është me Kosovën” tha kryeministri serb.
XS
SM
MD
LG