Ndërlidhjet

BEOGRAD


Para arritjes në Zagreb, sekretari i përgjithëshëm i OKB-së, Kofi Annan takoi në Beograd kryeprokuroren e Tribunalit të Hagës, Carla Del Ponte dhe kanë biseduar lidhur me Jugosllavinë.
Del Ponte ka përsëritur se autoritetet jugosllave “nuk kanë vullnet politik” që të arrestojnë gjeneralin e sërbëve të Bosnjës nga koha e luftës, Ratko Mlladiq të akuzuar nga Tribunali i Hagës për krime lufte.
XS
SM
MD
LG