Ndërlidhjet

BEOGRAD


Kryeprokurorja e Tribunalit të Hagës, Carla del Ponte ka akuzuar sërish Beogradin për “mungesë vullneti politik” që të arrastojë komandantin e dikurëshëm ushtarak të serbëve të Bosnjës Ratko Mlladiq, të kërkuar për gjenocid.
Del Ponte, foli pas takimit në Beograd me sekretarin e përgjithëshëm të OKB-së, Kofi Annan e tha se Mlladiq është “i mbrojtur në Serbi” nga një pjesë e ushtërisë, dhe “shetit haptas” nëpër Beograd.
XS
SM
MD
LG