Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kongresi i Shteteve të Bashkuara ka miratuar formimin e një agjencie të re dhe të madhe, Departamentin e Sigurisë së Vendit, që do të ketë detyrë të mbrojë Amerikën nga kërcënime të reja terroriste.
Departamenti i ri do të konsolidojë 22 agjenci federale amerikane në një agjenci të madhe kundër-terroriste me afro 170 mijë të punësuar.
XS
SM
MD
LG