Ndërlidhjet

SIDNEJ


Australia njoftoi se nga fundi i muajit do t,i tërheqë trupat e saj nga Afganistani ku ata luftonin krahas forcave amerikane kundër mbeturinave të al Kaidës dhe talibanëve.
Zyrtarët australianë thënë se në këte etapë të fushatës në Afganistan , ata nuk janë më të nevojshëm.
XS
SM
MD
LG