Ndërlidhjet

SIDNEJ


Aleatë të Shteteve të Bashkuara, Australia, Korea Jugore dhe Gjermania njoftojnë se kanë marrë kërkesa për ti ndihmuar Shtetet e Bashkuara në një luftë të mundëshme me Irakun, por akoma nuk kanë vendosur lidhur me çështjen, njoftojnë zyrtarë të këtyre vendeve.
Zyrtarët amerikanë thanë dje se Shtetet e Bashkuara kanë filluar të kontaktojnë rreth 50 vende që të shohin gatishmërinë e tyre për t, iu bashkuar një koalicioni për aksion ushtarak të prirë nga Shtetet e Bashkuara, nëse Iraku dështon t,i nënshtrohet rezolutave të Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG