Ndërlidhjet

KIEV


E ëma e gazetarit ukrainas, Mikhailo Kolomityes që u gjet i varur në pyjet e Bellorusisë ka kërkuar nga prokurori i Ukrainës që të hapë hetime kriminale për vdekjen e djalit të sajë.
Policia e Ukrainës dhe autoritetet e Bellorusisë thanë se Kolomityes kishte bërë vetëvrasje, por e amë e tij Olga tha se i biri nuk kishte arësye të vrasë veten.
XS
SM
MD
LG