Ndërlidhjet

PRAGË


Sekretari amerikan i Shtetit, Kolin Pauell, tha se Shtetet e Bashkuara nuk do të kufizohen nga kalendari, nëse vendosin të fillojnë një sulm ushtarak mbi Irakun.
Pauell tha se dimri është koha më e mirë për sulme ushtarake, por se Shtetet e Bashkuara mund ta luftojnë Irakun edhe në verë, në rast se lideri iraken Sadam Husein do të presë sa të kalojë dimri dhe pastaj do të pengojë inspektimet e armëve.
XS
SM
MD
LG