Ndërlidhjet

SHËN PETËRSBURG


Pas përfundimit të samitit të NATO-s, presidenti amerikan, Xhorxh Bush, pritet të takohet pasdite me homologun e tij rus, Vladimir Putin, në një kështjellë jashtë Shën-Petërsburgut.
Qëllimi kryesor i takimit të shkurtër do të jetë dhënia e garancive se raundi më i fundit i zgjerimit të NATO-s, nuk është një kërcënim për Rusinë.
Pas Shën-Petërsburgut, presidenti Bush do të udhëtojë për në Lituani dhe Rumani.
XS
SM
MD
LG