Ndërlidhjet

KOPENHAGË


Juli Ribakov, deputet i pavarur i Dumës ruse, ka kërkuar vendosjen e trupave paqeruajtëse të Kombeve të Bashkuara në Ceceni dhe mbajtjen e një referendumi për të ardhmen e Republikës.
Ribakov ka folur në një konferencë një ditore në Kopenhagë, ku merrnin pjesë aktivistë të të drejtave të njeriut, refugjatë cecenë në Danimarkë si dhe 2 paralamentarë danezë.
Konferenca u mbajt megjithë protestat e Kremlinit drejtuar Danimarkës.
XS
SM
MD
LG