Ndërlidhjet

MOSKË


Lëvizja e mbrojtësve të mjedisit e njohur me emrin “Greenpeace”, ka bërë të ditur se shërbimi sekret rus ka kontrolluar zyrat e tyre në Siberi dhe ka marrë kompjuterat dhe hartat.
Sipas të njëjtave burime, shërbimi sekret rus ka akuzuar grupet që meeren me mjedisin se po nxjerin sekrete shtetërore.
Në fakt grupet në fjalë vetëm kanë treguar nivelin e lartë të ndotjes pranë fabrikave kimike në Siberi.
XS
SM
MD
LG