Ndërlidhjet

BËRDO PRAN KRANJËS/SLLOVENI


Sekretari amerikan i Mbrojtjes , Donald Rumsfeld ka përgëzuar Slloveninë për ftesën që ti bashkohet NATO-s gjatë bisedimeve që ka patur në Bërdo me zyrtarët më të lartë të vendit.
Rumsfeld ka thënë se Sllovenia është e aftë që t,i japë “kontribut relevant” Aleancës dhe sigurisë e paqës në botë në shekullin e 21.
XS
SM
MD
LG