Ndërlidhjet

KADUNA/NIGERI


Organizatorët e garave të sivjeme finale për Bukuroshen e Botës çvendosën manifestimin final nga Nigeria në Londër për shkak të trazirave që kanë shpërthyer midis myslimanëve dhe të krishterëve të atjeshëm lidhur me mbajtjen apo jo të këtij manifestimi në Nigeri.
Në trazirat që shpërthyen para tre ditësh janë vrarë deri tash mbi 100 njerës, kurse rreth 500 të tjerë janë plagosur.
XS
SM
MD
LG