Ndërlidhjet

SRINAGAR


Në valën e fundit të dhunës në Kashmirin e administruar nga India janë vrarë së paku 12 njerës, civilë, policë dhe ushtarë në msin e të cilëve gjashtë militantë myslimanë.
Në ate pjesë të Kashmirit, ku myslimanët e luftojnë pushtetin e Indisë, ka shërthyer dhuna që kur erdhi në pushtet qeveria e re në 2 nëntor.
XS
SM
MD
LG