Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ/RUSI


Zyrtarë të administratës të instaluar nga Moska në Çeçeni thonë se në harkun e fundit kohor tetë ushtarë dhe policë rus janë vrarë në konfrontime me kryengritësit çeçenë.
Zyrtari ka thënë gjithashtu se prej dje janë arrestuar 300 njerës gjatë operacioneve të forcave ruse anembanë Çeçenisë për kapjen e bashkëpunëtorëve të dyshuar të kryengritësve çeçenë.
XS
SM
MD
LG