Ndërlidhjet

XHAMU /INDI


Raportohet se mbi 35 njerës janë vrarë në Kashmirin e administruar nga India në dhunën që shpërtheu në harkun e fundit kohor.
Në incidente të veçanta zinxhirore kanë humbur jetën civilë, policë, ushtarë dhe militantë myslimanë. Këta të fundit luftojnë administrimin e Indisë në atë pjesë të Kashmirit.
XS
SM
MD
LG