Ndërlidhjet

KATANJË


Lumi i lavës nga vullkani Etna në Sicili kërcënon kampin turistik Saoienza, pasi tre tërmete goditën sot ate rajon dhe krijuan panikë tek banorët e Santa Venerina rrëzë vullkanit.
Autoritetet italiane shpresojnë të shpëtojnë objektet e kampit me barikada dheu nga lava vulkanike që i është afruar rreth 400 metra.
XS
SM
MD
LG