Ndërlidhjet

MOSKË


Kërcënimet e liderëve kryengritës çeçenë për sulme të reja terroriste, do ti ndihmojnë unitetit të Rusisë me vendet e Perëndimit në luftën kundër terrorizmit.
Zëdhënësi i qeverisë ruse Sergei Yastrzhembsky i bëri këto komente pas prononcimeve të liderit çeçen Shamil Basayev në mediat gjermane, se objekt i sulmeve do të jenë të gjitha lokacionet ushtarake, ekonomike dhe strategjike të Rusisë.
XS
SM
MD
LG