Ndërlidhjet

SINGAPUR


Bota do të hyjë në një krizë shumë më parë se sa që mendohet, dhe atë shkaku i rritjes së numrit të të moshuarve, zvoglimit të natalitetit, dhe rritjes së shpenzimeve për pensionistët, ka deklaruar eksperti amerikan për çështje demografike Richard Jackson.
Sipas tij, problemi së shpejti do të përhapet edhe në vendet në zhvillim, kurse më i theksuar do të jetë në Kinë.
XS
SM
MD
LG