Ndërlidhjet

ASHGABAD


Autoritetet e Turkmenistanit kanë arrestuar 16 persona në lidhje me tentativë-atentatin e djeshëm ndaj presidentit të shtetit, Saparmurat Niyazov.
Suita e automobilëve të Niyyzov u gjend dje nën zjarrë deri sa shkonte në zyrën e punës. Ai nuk u lëndua por disa përcjellës dhe një oficer i sigurisë u plagosën gjatë shkëmbim zjarrit.
XS
SM
MD
LG