Ndërlidhjet

BEOGRAD


Ministri jugosllav i Mbrojtjes, Velimir Radojeviq thotë se armata jugosllave nuk di për kurrfarë tregëtie ilegale të armëve me Irakun.
Radojeviq i ka bërë këto komente pasi në një projekt-raport të Grupit ndërkombëtar të krizave me seli në Bruksel thuhet se zyratrët më të lartë jugosllavë, përfshirë Radojeviqin dhe presidentin Vojisllav Koshtunica, dinin për tregëtinë ilegale të armëve me Irakun dhe vendet tjera, por nuk bënë asgjë për të ndalur ate.
XS
SM
MD
LG