Ndërlidhjet

BAGDAD


Inspektorët e Kombeve të Bashkuara sot i filluan kërkimet për armët e dyshuara për shkatërrim në masë në Irak.
Njëri ekip vizitoi një stabiliment në periferi të Bagdadit, kurse ekipi tjetër kompleksin industrial në verilindje të kryeqytetit.
Zyrtarët e Irakut në lokacionin e parë thanë se u janë përgjigjur të gjitha pyetjeve dhe kanë bashkëpunuar me inspektorët.
XS
SM
MD
LG