Ndërlidhjet

MOSKË


Presidenti i Bellorusisë Alyaksandr Lukashenka dhe presidenti i Rusisë Vladimir Putin sot e diskutuan integrimin e dy vendeve.
Dje, Shtetet e Bashkuara, ia ndaluan hyrjen Lukashenkas dhe 7 zyrtarëve të lartë për shkak të shkeljes së të drejtave të njeriut në Bellorusi.
Ngjashëm vepruan edhe 14 vende të Bashkimit Evropian.
“Dikush don të shkaktojë grindje mes nesh dhe të na i torpedojë marrëdhëniet”, tha Lukashenka pas takimit me homologun rus Putin.
XS
SM
MD
LG