Ndërlidhjet

LION


Policia franceze e arrestoi personin, i cili u përpoq të rrëmbejë aeroplanin e kompanisë Alitalia, që fluturonte nga Bolonja në Paris.
Aeroplani ateroi në aeroportin e Lionit, kurse 57 udhëtarët kaluan pa ndonjë pasojë.
Policia tha se i arrestuari, Stefano Savorani, i cili pohonte se ka bombë, është ish punonjës i policisë dhe ka të meta mendore.
XS
SM
MD
LG